Zajmijmy się seksem! / 2014 r.

Spektakl archiwalny
Spektakl archiwalny

Autor:

Walentyn Krasnogorow

Przekład:

Tomasz Leszczyński

Reżyseria:

Wojciech Bartoszek

Kostiumy:

Zuzanna Markiewicz

Konsultacja ruchu scenicznego:

Tomasz Dajewski

Premiera:

15 lutego 2014 r., Duża Sala

Występują:

Mirosława Olbińska

Aleksandra Posielężna

Katarzyna Żuk

Marek Lipski

Sławomir Sulej

O spektaklu

Komedia Zajmijmy się seksem! mówi o dominacji seksu we współczesnym życiu. Panujący w zachodniej kulturze model swobody seksualnej, „bycia seksy” spowodował, że seks stał się narzędziem marketingu i wszechobecnym elementem konsumpcji jak ciastko czy piwo. Postaci sztuki, poszukują seksu, który ma być lekarstwem na ich osobiste problemy w świecie kipiącym seksem. Bo dzisiaj seks jest kryterium wartości człowieka, jak mówi jeden z bohaterów: „nie wstyd być łajdakiem, złodziejem, wstyd być impotentem”.

„Unikalny protest przeciwko szarości życia”, „Pięknie skomplikowany”, „Teatr wybucha śmiechem” – tak pisano o Zajmijmy się seksem! po premierach komedii w Rosji czy Stanach Zjednoczonych. O jej popularności i entuzjastycznym przyjęciu zadecydowały dynamiczna i intensywna akcja, żywy i łatwy dialog. Słowa „łatwy” nie należy łączyć z banalnością. Krytycy wielokrotnie podkreślali zręczność z jaką autor buduje paradoksalne sytuacje i nietypowe działania, by zaangażować czytelników i widzów w świat stworzony w jego wyobraźni.

Walentin Samojłowicz Krasnogorow – dramatopisarz, prozaik, teoretyk dramatu, chemik, urodził się 20 grudnia 1934 roku w Leningradzie, dzisiejszy Sankt Petersburg. Dramaty Krasnogorowa to fuzja gatunków łączących komedię z tragedią, w których są elementy satyry, groteski, absurdu, teatru jarmarcznego i liryzmu. Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.

Czas trwania: 1 godzina i 30 minut

Aktorzy

Marek Lipski

Mirosława Olbińska

Sławomir Sulej

Katarzyna Żuk