Vatzlav / 2015 r.

Spektakl archiwalny
Spektakl archiwalny

Autor:

Sławomir Mrożek

Reżyseria, scenografia, światła:

Michał Kmiecik

Muzyka:

Robert Piernikowski

Kostiumy:

Julia Kosmynka

Video:

Michał Januszaniec

Inspicjent:

Hanna Molenda

Premiera:

19 czerwca 2015 r., Mała Sala

Występują:

Malwina Jelistratow (Nietoperzowa)

Wojciech Bartoszek (Nietoperz)

Gracjan Kielar (Vatzlav)

Marek Lipski (Maciej Przepiórka)

Konrad Michalak (Józio)

Bartosz Turzyński (Barbar)

Robert Piernikowski (gościnnie) (Vatzlav I)

O spektaklu

Przy bliżej nieokreślonym brzegu rozbija się statek niewolników. Jedynym ocalałym jest Vatzlav, który decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o życie. Czy uda mu się wykorzystać okazję? Jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić?

Mrożek bezlitośnie rozprawia się z ideałami oświecenia i rewolucji francuskiej –  fundamentami nowoczesnej demokracji. Autor sprawdza, na czym polega mit kapitalistycznego self-made mana, którym tak zachłysnęliśmy się w latach 90. Dramat Mrożka sprzed ponad pięćdziesięciu lat okazuje się być zadziwiająco współczesny, niezwykle trafnie i humorystycznie opowiada o naszym tu i teraz.

Trzydzieści sześć lat po prapremierze w reżyserii Kazimierza Dejmka, Vatzlav wraca na scenę Teatru Nowego, tym razem z muzyką graną na żywo przez Roberta Piernikowskiego, artysty tworzącego na styku hip-hopu i muzyki elektronicznej. Vatzlav to spektakl o szukaniu szczęścia, nawet za wszelką cenę, o ideałach złożonych na ołtarzu chciwości i egoizmu.

Aktorzy

Wojciech Bartoszek

Malwina Jelistratow

Gracjan Kielar

Marek Lipski

Konrad Michalak

Bartosz Turzyński

Recenzje

Teatr rapem zdobyty

Małgorzata Karbowiak, e-kalejdoskop

Bądź z nami w kontakcie!

Zapisz się do newslettera Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ul. Zachodnia 93, 90-402 w Łodzi w celu realizacji usługi newsletterowej obejmującej bieżące informowanie dotyczące repertuaru, nowości, sprzedaży biletów. Informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych dostępna jest na stronie Polityka Prywatności.