Roma i Julian / 2013 r.

Spektakl archiwalny
Spektakl archiwalny

Autor:

Krzysztof Jaroszyński

Reżyseria i inscenizacja:

Krzysztof Jaroszyński

Premiera:

26 października 2013 r., Duża Sala

Występują:

Olaf Lubaszenko (gościnnie) (Mąż)

Konrad Michalak (Julian)

Delfina Wilkońska (Roma)

Elżbieta Zającówna (gościnnie) (Matka)

O spektaklu

Współcześnie w Polsce. Klinika seksuologiczna. Na operację zmiany płci czeka para młodych ludzi: Roma chce zostać mężczyzną, zaś leżący w sąsiedniej sali Julian – kobietą. Romę odwiedza o pokolenie od niej starszy Mąż. Zapowiada rozwód i odebranie majątku. W tym samym czasie przy łóżku Juliana lamentuje Matka, wstrząśnięta decyzją syna. Spotkanie na korytarzu Matki Juliana i Męża Romy pokazuje, że za młodu łączyła ich wielka miłość. Tymczasem niespodziewanie Roma i Julian mają się ku sobie…

Debiut dramatopisarski Krzysztofa Jaroszyńskiego – scenarzysty, autora tekstów kabaretowych Krystyny Sienkiewicz, Piotra Fronczewskiego czy Jana Kobuszewskiego. Szerszej publiczność jest znany z występów w kabarecie Pod Egidą i jako autor seriali komediowych Graczykowie i Daleko od noszy.

Czas trwania: 2 godziny z przerwą

UWAGA: Sugerowany wiek odbiorcy powyżej szesnastu lat. Kooperacja Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi i Agencji Artystycznej Gabi.

Aktorzy

Konrad Michalak

Delfina Wilkońska

Bądź z nami w kontakcie!

Zapisz się do newslettera Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ul. Zachodnia 93, 90-402 w Łodzi w celu realizacji usługi newsletterowej obejmującej bieżące informowanie dotyczące repertuaru, nowości, sprzedaży biletów. Informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych dostępna jest na stronie Polityka Prywatności.