Ostatni tramwaj / 2017 r.

Spektakl archiwalny
Spektakl archiwalny

Autor:

Ludomiła Razumowska

Przekład:

Jan St. Trzos, Waldemar Kotas

Reżyseria:

Katarzyna Deszcz

Scenografia:

Andrzej Sadowski

Inspicjent:

Teresa Hajman

Premiera:

27 października 2017 r., Mała Sala

Występują:

Mirosława Olbińska (Wiera Iwanowna)

Sławomir Sulej (Paweł Siergiejewicz)

O spektaklu

Wzruszająca, pełna ciepła i humoru, choć też goryczy i rozczarowania, sztuka Ludmiły Razumowskiej (uważanej za kontynuatorkę oraz godną następczynię Antoniego Czechowa), która przywodzi na myśl znaną i cenioną Ławeczkę Aleksandra Gelmana. To kameralna opowieść o uczuciu pozornie niemożliwym.

Paweł Siergiejewicz i Wiera Iwanowna, oboje mocno spóźnieni na swoje życiowe tramwaje do szczęścia, spotykają się po latach. On kiedyś był aktorem, ona była wtedy młoda i piękna. Czy stanie się cud i to przypadkowe zetknięcie po latach na marginesie życia przywróci obojgu siłę i nadzieję na odmianę niełatwej codzienności? Czy może znów przybiegną zbyt późno, albo tramwaj odjedzie za wcześnie?

Uwaga: Informujemy, że podczas spektaklu aktorzy palą papierosy.

czas trwania: 1 godziny i 30 minut bez przerwy

Aktorzy

Mirosława Olbińska

Sławomir Sulej

Bądź z nami w kontakcie!

Zapisz się do newslettera Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ul. Zachodnia 93, 90-402 w Łodzi w celu realizacji usługi newsletterowej obejmującej bieżące informowanie dotyczące repertuaru, nowości, sprzedaży biletów. Informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych dostępna jest na stronie Polityka Prywatności.