Dobrze / 2014 r.

Spektakl archiwalny
Spektakl archiwalny

Autor, reżyseria:

Tomasz Man

Scenografia, kostiumy:

Aneta Piekarska-Man

Premiera:

14 czerwca 2014 r., Mała Sala

Występują:

Artur Gotz

Jerzy Krasuń

Tomasz Kubiatowicz

Katarzyna Żuk

O spektaklu

„Słowo «dobrze» otwiera perspektywę i daje szansę wyjścia nawet z najgorszych tarapatów. To słowo zaklęcie” – tak o sztuce Dobrze mówi Tomasz Man, jej autor i reżyser spektaklu.

Dobrze to pogodna komedia, utrzymana w tonie czeskiego humoru. Historia o emerytowanym kolejarzu – wiecznym chłopcu i optymiście z lękiem wysokości – daje nadzieję, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. To sztuka o samotności człowieka we współczesnym świecie, o pozytywnym myśleniu w najgorszych chwilach, o życzeniu, by w życiu było nam po prostu choć przez chwilę „dobrze”.

„Taka słodko-gorzka pozycja w repertuarze teatru to znakomity pomysł”, a co najmniej dobry. Sztuka przeszła próbę szklanego ekranu. Man zrealizował ją m. in. w Teatrze Telewizji. Wtedy w rolę głównego bohatera wcielił się Marian Opania.

Czas trwania: 1 godzina i 30 minut bez przerwy

Aktorzy

Katarzyna Żuk

Artur Gotz

Jerzy Krasuń

Tomasz Kubiatowicz

Konkursy

Spektakl bierze udział w 21. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Andrzej Lis, Piotr Morawski, Łukasz Rudziński, Joanna Targoń, Mike Urbaniak, Kalina Zalewska.