Bogom nocy równi

Spektakl archiwalny
Spektakl archiwalny

Autor:

Serigiusz Piasecki

Reżyseria:

Wojciech Bartoszek

Premiera:

18 grudnia 2019 roku, Mała Scena

Występują:

Wojciech Bartoszek

O spektaklu

Na pograniczu polsko-sowieckim działa polski agent wywiadu. Ciągle w zagrożeniu- przed dekonspiracją, donosami, zdradą, patrolami GPU- buduje siatkę wywiadowczą wykorzystując ludzkie słabości zarówno do alkoholu, jak i kokainy. Jest sprytny, dzielny i wytrzymały. Szczęście mu dopisuje, a więc z zadań wywiązuje się znakomicie. Aż tu okazuje się, że też ma słabość- kobieta. Nie kobieta ogólnie, jakaś, ale ta jedyna, wymarzona. Ona mieszka po sowieckiej stronie, on po polskiej. Na sowiecką stronę przechodzi tylko by wykonać zadanie. Jak to zmienić? Jak ułożyć sobie życie? Ale…… CZY KOBIECIE MOŻNA UFAĆ?
Spektakl oparty jest na książce Sergiusza Piaseckiego pod tym samym tytułem. Powieść ma charakter autobiograficzny, jak większość twórczości Piaseckiego, który spędził młodość na pograniczu i wiele lat pracował jako agent wywiadu. Do czasu!
Pisać zaczął dopiero w więzieniu, a robił to tak dobrze, że Melchior Wańkowicz – ówczesny prezes Pen Clubu – wyjednał mu ułaskawienie u Prezydenta Ignacego Mościckiego.

Czas trwania: 1 godzina, bez przerwy

Aktorzy

Wojciech Bartoszek