Malwina Jelistratow

Ukończyła wydział aktorski PWSF,Tv iT im. Leona Schillera w Łodzi w roku 2005. Otrzymała wyróżnienie za dyplomową rolę Marii w spektaklu 4x Woyzek” w reż. Waldemara Zawodzińskiego .

Po Festiwalu Szkół Teatralnych ówczesny dyrektor Teatru Nowego Jerzy Zelnik utworzył Scenę Młodych i zaprosił do współpracy wszystkich absolwentów wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki. Propozycję przyjęło dwunastu aktorów. I tak w 2005 roku związała się na stałe z Teatrem Nowym. Debiutuje rolą Zosi w Poszaleli” (na podstawie Dam i Huzarów” Aleksandra Fredry) w reż. Eugeniusza Korina. Potem grała w spektaklach Sceny Młodych : Chorobie Młodości w reż. Ireneusza Janiszewskiego i w Kacu” w reż. Michała Walczaka, który napisał tę sztukę specjalnie dla Sceny Młodych.

W latach 2006-2008 występowała również w Teatrze Nowym im. Tadeusz Łomnickiego w Poznaniu (rola Rosaury w spektaklu Życie jest snem” Calderona de la Barca w reż. Waldemara Zawodzińskiego i rola Pasierbicy w spektaklu Sześć postaci szuka autora” Luigi Pirandello w reż. Sergio Maifredi). Jednak swoje życie zawodowe i prywatne zdecydowała się związać z Łodzią. Od 2011roku współpracowała również z Teatrem Małym w Łodzi. Zagrała tam m.in. Roksanę w Wydmuszce” Marcina Szczygielskiego.

W Teatrze Nowym na przestrzeni lat zagrała wiele ról m.in. w przedstawieniach: „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reż. Ryszarda Peryta( rola Panna Młoda), Kokolobolo czyli opowieści o przypadkach Ślepego Maksa i Szai Magnata” Roberta Urbańskiego w reż. Jacka Głomba, Vatzlav” Sławomira Mrożka w reż. Michała Kmiecika, Więcej niż możesz zjeść” Doroty Masłowskiej w reż. Marcina Nowaka, Utracona cześć Barbary Radziwiłłówny” Jarosława Murawskiego (na podstawie sztuki Alojzego Felińskiego) w reż. Agaty Puszcz, Uciechy staropolskie” Zuzanny Bojdy w reż. Darii Kopiec.

Obecnie można ją oglądać w spektaklach: Mayday” Ray Coobay w reż.Ryszarda Nyczki, Doktor Dolittle i przyjaciele”  w reż. Konrada Szachnowskiego, 1968-biegnij mała, biegnij” Anny Mazurek w reż. Remigiusza Brzyka, Wielki teatr świata” Calderona w reż. Cezarego Tomaszewskiego.

PROFIL AKTORKI