Konrad Michalak

Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, obecnie doktorant tej uczelni. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (kierunku prawo).

Po uzyskaniu dyplomu aktorskiego rozpoczął pracę w międzynarodowym zespole teatru Nuovo Teatro delle Commedie z siedzibą w Livorno we Włoszech, z którym występował w spektaklach tworzonych w języku włoskim, angielskim, hiszpańskim, wystawianych w kilku krajach Europy.

Od 2013 roku aktor w zespole Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Współpracuje także m.in. z Teatrem Małym w Łodzi, Krakowskim Teatrem Scena STU, Teatrem IMKA w Warszawie, Konsulatem Kultury w Gdyni. W filmie debiutował w roli Bohdana Bodo” Pudłowskiego w Małej Maturze 1947 w reż. Janusza Majewskiego. Na małym ekranie można go było oglądać m.in. w serialach Na dobre i na złe, Komisarz Alex, 1918. Wojna i miłość, M jak miłość, Pierwsza miłość. Prowadzi warsztaty teatralne zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych oraz seniorów.

Do jego ważniejszych ról w Teatrze Nowym zaliczyć można Maksa Bauma w Ziemi obiecanej” w reż. Remigiusza Brzyka, Kornela w Wielu demonach” w reż. Mikołaja Grabowskiego, Romana w Obietnicy poranka” w reż. Macieja Wojtyszki, a także Sebastiana Bose w monodramie we własnej reżyserii pt. Znikomość”. Występuje również w spektaklach improwizowanych Sceny IMPRO Teatru Nowego.

PROFIL AKTORA