Adam Rymarz

Koncertujący wokalista obdarzony słuchem absolutnym, nauczyciel śpiewu, wykładowca Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Studiował wokalistykę jazzową w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz chóralistykę i edukację muzyczną w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest laureatem statuetki „Indywidualność wokalna” (Inowrocław 2002) oraz Grand Prix i Nagrody Specjalnej Prezydenta Miasta St. Warszawy dla Najlepszego Wokalisty Gospel (Warsaw Gospel Days 2005).

Zadebiutował profesjonalnie w 2001 roku na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w przedstawieniu “Pastorałka na Nowy Wiek” Bronisława Maja. W latach 2003-2005 śpiewał w grupie wokalnej Teatru Muzycznego Roma w polskich inscenizacjach musicali “Miss Sajgon” i “Koty”.

Z powodzeniem porusza się w różnorodnych stylach muzycznych. Jego doświadczenia obejmują wykonawstwo literatury chóralnej od renesansu po współczesność i awangardę, a także światowe standardy muzyki rozrywkowej i utwory należące do kanonu polskiej piosenki. Obecnie koncertuje z orkiestrami, big-bandami i muzykami jazzowymi jako solista. Tworzy również duet z pianistką i kompozytorką muzyki teatralnej Leną Ledoff.

Brał udział w licznych międzynarodowych warsztatach, seminariach i sesjach naukowych poświęconych emisji głosu w mowie i śpiewie. Przez trzy lata w ramach eksperymentalnej grupy Laboratorium Głosu zgłębiał zagadnienia przestrzeni głosu i głosu w przestrzeni. Współpracował m. in. z Jerzym Stuhrem, Wojciechem Kościelniakiem, Małgorzatą Bogajewską i Przemysławem Dąbrowskim, przygotowując stronę wokalną reżyserowanych przez nich spektakli.

Ponadto trenował wokalnie uczestników i finalistów popularnych talent show: “All Together Now. Śpiewajmy razem“, “The Voice Kids“ i “The Voice of Poland“. W 2016 roku nagrał autorską płytę “Stabat Mater Dolorosa“, nominowaną w plebiscytach “Folkowy Fonogram Roku 2016“ i “Wirtualne Gęśle 2016“. Jego głos można usłyszeć m.in. w spektaklu “My, psy“ w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi.