Jagna Nawrocka

Artystka interdyscyplinarna, performerka, skrzypaczka i joginka. Jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku Mediacja Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

W roku bieżącym przygotowuje się do obrony dyplomu magisterskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest zaangażowana w projekty performatywne, kuratorskie, multimedialne i eksperymenty artystyczne w Polsce i za granicą. W 2018 roku wyjechała na wymianę w ramach programu Erasmus+ na Accademia di Brera w Mediolanie, gdzie między innymi współtworzyła performance Long Lasting Landscapes z grupą Dance Makers. Od 2020 roku współpracuje z duetem kuratorskim, Joanną Warszą i Övül Ö. Durmusoglu, przy projekcie Die Balkone w Berlinie.

Obecnie mieszka w Poznaniu, gdzie dołączyła do kolektywu vjskiego: .wju. Zajmuje się realizacją multimediów, koordynacją produkcji i reżyserią doświadczeń. W 2021 roku współtworzyła spektakl “Kto nie ma nic, ten może wszystko” w Teatrze Nowym w Łodzi w obszarze wideo-instalacji. W ramach własnej twórczości prowadzi badania artystyczne wokół zagadnienia poszerzonej choreografii.