Natalia 'Sarna’ Kladziwa

Tancerka, choreograf, pedagog tańca. Występowałam na wielu polskich scenach, a także w Niemczech, Austrii, Grecji i Korei Południowej. Jestem absolwentką Prywatnej Szkoły Baletowej im. M. M. Szewczenko w Gliwicach oraz Anton Bruckner Privatuniversität w Linz, w Austrii (kierunek taniec współczesny i pedagogika tańca). Aktualnie studiuję choreografię na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Przez 12 lat byłam tancerką zespołu TEATR WYOBRAŹNI z Zabrza.

Należałam do wielokrotnie nagradzanej street-dance’owej grupy ŚLUNSKI Azyl. Następnie tańczyłam z łódzką grupą KIJO, z którą wystąpiłam m.in. w projekcie KISZ w ramach DOTKNIJ TEATRU (2015). Wraz z ANNA ACHIMOWICZ DANCE COMPANY wystąpiłam w ARCHITECTURE DU CORPS na TAKE FESTIVAL (2016) w Wiedniu oraz z zespołem muzycznym COSOVEL, podczas koncertów na ZANDARI FESTA i MU:CON w Seulu (2017). Dzięki otrzymaniu stypendium wzięłam udział w kreacji Anton’a Lachky- SPEEDE PUZZLE na festiwalu ONE SMALL STEP na Korfu (2017). Współpracowałam z zespołem ART MOVEMENT Marcina Mrozińskiego (2018-2019). W 2020 grałam w spektaklu KARAOKE oraz ODYSEJA stworzonego przez Tomka Ciesielskiego. Jestem także założycielką i choreografką grupy ZOKINAZOLI (spektakl PARÓWKI ROSNĄ NA DRZEWACH i etiuda SCHEMA-TY).

Zorganizowałam już ponad 50 weekendowych warsztatów tańca oraz 3 obozy taneczne dla dorosłych WZLOTY. Certyfikuję się kilkudziesięcioma dyplomami uczestnictwa w festiwalach, konkursach i warsztatach w Polsce i za granicą. Od piętnastu lat z wielkim zaangażowaniem zarażam swoją pasją dzieci, młodzież i dorosłych jednocześnie dbając o swój rozwój taneczny i duchowy. Eksperymentatorka, podróżniczka, nonkonformistka, miłośniczka zwierząt, muzyki elektronicznej, filozofii wschodniej i kuchni wegetariańskiej.