Adrianna Karolina Ziółek

Urodzona w 1995 roku. Jestem artystką wizualną, związaną z land-artem. Pochodzę z Tomaszowa Mazowieckiego. Mieszkam i tworzę w Łodzi.

Ukończyłam I stopień na Wydziale Sztuk Wizualnych roku 2019 ze specjalizacji Techniki Filmowe, Teatralne i Telewizyjne. Mój dyplom dotyczy zagadnień mistycznych przedstawionych w inscenizacji performatywnej. Część teoretyczna nawiązuje do obrzędów i form teatralnych Jerzego Grotowskiego, których celem jest oczyszczenie stanu ducha za pomocą rytuału. W części praktycznej zajęłam się wykonaniem kostiumu do autorskiej inscenizacji performatywnej w pracowni Scenografii i Kostiumu, którą prowadzi prof. Ewa Bloom Kwiatkowska. Część wizualną dyplomu stworzyłam pod opieką dr. hab. Tomasza Edelmana. Wykonałam aneks z malarstwa “Obrazy wyrwane ze szkicownika”, w pracowni Obrazu, którą opiekuje się dr. hab. Aleksandra Gieraga.

Obecnie studiuję Rzeźbę na Wydziale Sztuk Pięknych, Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Tworzę prace w technice mix-media. Jestem twórczynią kolaży minimalistycznych. Łączę znane dziedziny sztuki w jedną całość.