Malwina Jelistratow

Ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi w roku 2005. Otrzymała wyróżnienie za dyplomową rolę Marii w spektaklu 4x Woyzek w reż. Waldemara Zawodzińskiego. Po Festiwalu Szkół Teatralnych ówczesny dyrektor Teatru Nowego Jerzy Zelnik utworzył Scenę Młodych i zaprosił do współpracy wszystkich absolwentów Wydziału Aktorskiego łódzkiej Filmówki. Propozycję przyjęło dwunastu aktorów. I tak w 2005 roku związała się na stałe z Teatrem Nowym. Debiutuje rolą Zosi w Poszaleli (na podstawie Dam i Huzarów Aleksandra Fredry) w reż. Eugeniusza Korina. Potem grała w spektaklach Sceny Młodych: Chorobie Młodości w reż. Ireneusza Janiszewskiego i w Kacu w reż. Michała Walczaka, który napisał tę sztukę specjalnie dla Sceny Młodych.

  W latach 2006-2008 występowała również w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu (rola Rosaury w spektaklu Życie jest snem Calderona de la Barca w reż. Waldemara Zawodzińskiego i rola Pasierbicy w spektaklu Sześć postaci szuka autora Luigi Pirandello w reż. Sergio Maifredi). Jednak swoje życie zawodowe i prywatne zdecydowała się związać z Łodzią. Od 2011 roku współpracowała również z Teatrem Małym w Łodzi. Zagrała tam m.in. Roksanę w Wydmuszce Marcina Szczygielskiego.

W Teatrze Nowym na przestrzeni lat zagrała wiele ról m.in. w przedstawieniach: Wesele Stanisława Wyspiańskiego w reż. Ryszarda Peryta (rola Panny Młodej) Kokolobolo czyli opowieści o przypadkach Ślepego Maksa i Szai Magnata Roberta Urbańskiego w reż. Jacka Głomba, Vatzlav Sławomira Mrożka w reż. Michała Kmiecika, Więcej niż możesz zjeść  Doroty Masłowskiej w reż. Marcina Nowaka. Obecnie można ją oglądać w spektaklach: Utracona cześć Barbary Radziwiłłówny Jarosława Murawskiego (na podstawie sztuki Alojzego Felińskiego) w reż. Agaty Puszcz, Mayday Ray Coonay w reż. Ryszarda M. Nyczki czy Doktor Dolittle i przyjaciele w reż. Konrada Szachnowskiego.

Profil aktorki