Lucyna Szierok-Giel

Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu, na Wydziale Aktorskim (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego). Jest również absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym, specjalizacja flet poprzeczny.

W 2011 roku, wystąpiła w filmie do spektaklu Blanche i Marie w reż. Cezarego Ibera w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Rok później zagrała we Wrocławskim Teatrze Współczesnym w ramach Strefy Kontaktu w spektaklu Rycerz Andrzej w reż. Pawła Łysaka. Jako studentka ostatniego roku PWST, w 2013 nawiązała współpracę z Teatrem Ad Spectatores, debiutując w spektaklu Północ w Breslau w reż. M. Masztalskiego, w którym gra do dziś. Można ją również zobaczyć w spektaklu Wrocławskiego Teatru Tańca Klatka z łez w reż. B. Klimczak oraz w spektaklu Tutaj kobiety palą się lepiej w reż. K. Kopki w Teatrze na Faktach Wrocławskiego Instytutu Grotowskiego.

Od 2017 roku jest aktorką Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, gdzie gra w spektaklach: Lolita, My, psy, Ślubu nie będzie, czy Utracona cześć Barbary Radziwiłłówny.

Można ją również zobaczyć na dużym ekranie. Ostatnio zagrała w filmie Letnie popołudnie w reż. Y. Ouarraka. Jej debiut filmowy to rola Wendy w nagradzanym wojennym filmie produkcji rosyjskiej W daljokom sorok piatom… Wsreczi na Elbie reż. Miry Todorovskiej i Petro Aleksowskiego. Ma również na koncie role w serialach oraz studenckich etiudach filmowych.

W 2017 otrzymała nominację do nagrody za najlepszą kreację aktorską na festiwalu teledysków “Yapa 2017”. Siedmiokrotna medalistka Mistrzostw Polski w pływaniu aktorów. Stypendystka Prezydenta Miasta Wrocławia za osiągnięcia artystyczne. Uwielbia dalekie podróże i nowe wyzwania.

Profil aktorki