Nowy!

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Aktualności   |   Archiwalne Projekty   |   Cyfrowe archiwum teatru  |   Usługi   |   Historia   |   Regulamin

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi jest jednym z teatrów dramatycznych w naszym mieście, znajdującym się w jego centrum. Działa nieprzerwanie od 1949 roku. Spektaklem inaugurującym działalność Nowego była „Brygada szlifierza Karhana”, która po latach została odnowiona przez reżysera, Remigiusza Brzyka. Początkowo zespół teatru liczył tylko 23 osoby, dziś pracuje tutaj 90 pracowników. 14 stycznia 2008 roku Teatr otrzymał imię swojego założyciela i wieloletniego dyrektora – Kazimierza Dejmka. Nasze spektakle pokazywane są na dwóch scenach- Duża (od ulicy Więckowskiego 15) jest dwupoziomowa, może pomieścić 380 widzów. Posiada scenę obrotową, scenę z systemem zapadni, fosą dla orkiestry oraz nowoczesny sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy. Mała (ul. Zachodnia 93) ma charakter studyjny i pokazywane są na niej małoobsadowe spektakle. Jej widownia mieści od 100 do 150 osób. W latach 2019-2020 Teatr uruchomił także trzecią scenę tzw. Scenę pod sufitem (mieszczącą się na drugim piętrze Teatru), na której pokazywane są monodramy aktorów Nowego jak i spektakle gościnne.

W trakcie ponad 70 lat działalności Teatr Nowy stał się miejscem, który łączy ze sobą przedstawienia popularne, komediowe jak i takie, w których poruszane są tematy trudne i ważne społecznie. Do dziś instytucja trwale czerpie z bogatego dorobku swego patrona oraz poprzednich twórców, dyrektorów i reżyserów, dzięki którym na deskach Teatru pojawiły się ważne w skali całego kraju przedstawienia o silnym wydźwięku społecznym, politycznym i moralnym. Teatr posiada własną bibliotekę i archiwum, w którym przechowuje ważne z historycznego i kulturowego punktu widzenia, przedmioty, scenariusze, dokumenty i pamiątki, które stanowią niezbędne źródło informacji dla badaczy teatru, a także wszystkich jego miłośników i zainteresowanych jego historią. W naszym teatrze mamy także ofertę edukacyjną.  Edukacja poprzez teatr i teatr poprzez edukację to naszym zdaniem ciekawa propozycja na spędzenie wolnego czasu.

Obecnie Dyrektorką Teatru jest Dorota Ignatjew.

Bądź z nami w kontakcie!

Zapisz się do newslettera Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ul. Zachodnia 93, 90-402 w Łodzi w celu realizacji usługi newsletterowej obejmującej bieżące informowanie dotyczące repertuaru, nowości, sprzedaży biletów. Informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych dostępna jest na stronie Polityka Prywatności.