teatr +

Rozmowy nieobojętne

Teatr Nowy wspólnie z Fundacją Trzeci Wymiar Kultury inauguruje cykl spotkań z udziałem publiczności dedykowany najważniejszym postaciom – świadkom, uczestnikom, projektantom i wizjonerom XX i XXI wieku. Uczestnikami spotkań są artyści, pisarze, naukowcy, ale też bohaterowie i świadkowie zdarzeń ważnych dla współczesnej historii, postaci z pierwszych stron gazet i pozostający w cieniu, słowem ci, którzy niosą ze sobą pasjonującą opowieść o własnym losie, w której może przejrzeć się właściwie całe pokolenie. Nade wszystko jednak humaniści. Ci, którzy być może nie uświadamiają sobie, że ich opowieść to również lekcja tego, co najważniejsze. 

 

Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu. Wstęp wolny. Prowadzenie Remigiusz Grzela.

 

Remigiusz Grzela – dziennikarz, pisarz, dramaturg. Autor kilkunastu książek, m.in. powieści Bądź moim Bogiem i Złodzieje koni, książek reporterskich Bagaże Franza K., czyli podróż, której nigdy nie było, Wybór Ireny, a także zbiorów wywiadów Rozum spokorniał, Nauka a polityka, Hotel Europa, Wolne, Obecność i wywiadów-rzek z Marianem Kociniakiem Spełniony, prof. Joanną Penson Było, więc minęło, Ireną Jun i Stanisławem Brudnym To, co najważniejsze, Barbarą Krafftówną Krafftówna w krainie czarów. Prowadził cenione cykle spotkań z publicznością Teatr, Muzyka, Kino w Gazeta Cafe (w warszawskiej siedzibie Gazety Wyborczej), Wszystko już było (w Teatrze Na Woli), od trzech lat w Teatrze Żydowskim prowadzi również kultowy już cykl Bagaże kultury.

 

Fundacja Trzeci Wymiar Kultury  miejsce prezentacji i promocji przedsięwzięć najbardziej znaczących dla kultury i ochrony dziedzictwa narodowego rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Pielęgnuje i krzewi tradycje oraz historię wielokulturowej Łodzi.

 

spotkanie pierwsze / 25 września 2016 r. / niedziela / godz. 12.00 / Duża Sala

spotkanie z Hanną Krall, najwybitniejszą polską reporterką, autorką wielu książek, bohaterką książek Reporterka Jacka Antczaka i Krall Wojciecha Tochmana i Mariusza Szczygła 

 

spotkanie drugie / 10 października 2016 r. / poniedziałek / godz. 19.00 / Duża Sala

spektakl Irena Sendlerowa Sprawiedliwa w wykonaniu grupy Kontra z Piotrkowa Trybunalskiego