teatr +

Dzień Teatru Publicznego / bilet za 500 groszy

 

 

Już po raz trzeci w maju, z okazji Dnia Teatru Publicznego, na scenach w całym kraju zagrane zostaną spektakle „za grosze”. W tym roku w akcji Bilet do teatru za 500 groszy weźmie udział aż 97 teatrów z 38 miast, a na widzów czekać będzie około 40 tysięcy biletów w specjalnej cenie. Ich sprzedaż – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 13 maja, ale spektakle będą grane przez cały tydzień – od 13 do 20 maja.

 

Nowy dołącza do akcji proponując widzom spektakl Mayday w reż. Ryszarda M. Nyczki. Zagramy 20 maja (sobota) o godz. 19:00 w Dużej Sali.

 

Zasady sprzedaży biletów za 500 groszy:

  • sprzedaż rusza 13 maja 2017 r. o godz. 12.00 
  • bilety można kupić tylko w kasie Teatru (ul. Zachodnia 93)
  • nie ma możliwości rezerwacji
  • jedna osoba może kupić dwa bilety na każdy spektakl

 

500 groszy odpowiada liczbie współczesnych spektakli premierowych w ostatnim sezonie. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy przy okazji ubiegłorocznego Dnia Teatru Publicznego zwracali uwagę na repertuar współczesny, jako na ten, który szczególnie ich interesuje.
______________________________________

Pomysł święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja „biletu za grosze” była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnym roku.
______________________________________

Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie zaproszenie widzów do wspólnego teatralnego spacerowania w ramach projektu „Spacerowników teatralnych”, który swój początek miał także przed dwoma laty z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce (więcej na www.spacerownikteatralny.pl).
______________________________________

Informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli można znaleźć na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl.
______________________________________

Wydarzenie na facebooku

 

#dzieńteatrupublicznego #bilet500groszy #groszegrająrolę