teatr +

596. Urodziny Łodzi w Nowym

 W ramach 596. Urodzin Łodzi zapraszamy do Nowego:

 • 26 lipca, godz. 19:00
  Ze sceny na ekran, pokaz filmowej wersji spektaklu „Fabryka muchołapek”,
  wstęp wolny, Duża Sala, ul. Więckowskiego 15
 • 27 lipca, godz. 12:00 - 16:00
  Za kulisami Teatru Nowego, zwiedzanie teatru oraz wystawy fotograficznej
  „Teatr Kazimierza Dejmka w obiektywie Jerzego Neugebauera”,
  godziny wycieczek: 12.00 (brak miejsc), 14.00, 16.00 (brak miejsc) (zapisy); wejścia indywidualne na wystawę
  w godz. 12.00-16.00, wstęp bezpłatny, Foyer Dużej Sali, ul. Więckowskiego 15

Ze sceny na ekran

Najpierw książka, później sztuka teatralna a na końcu ekranizacja filmowa. „Fabryka muchołapek”, opowiada o okresie niezwykle ważnym dla historii miasta - mówi reżyser filmu, Andrzej Bart - Przybliża widzom na całym świecie wiedzę o getcie łódzkim, które przetrwało najdłużej w Europie. To do Łodzi przybyło ponad dwadzieścia tysięcy Żydów z Europy Zachodniej, a wśród nich prawnicy i tuzy nauki, o których mawiano w getcie: „Mamy na metr kwadratowy więcej potencjalnych noblistów niż reszta świata”. Były także siostry Franza Kafki i rodzina Zygmunta Freuda. - Moment kiedy ci ludzie przymusowo zawitali do Łodzi jest momentem dla miasta szczególnym. Film o tym właśnie przypomina.

 

Za kulisami Teatru Nowego 

Pasjonaci „Brygady szlifierza Karhana” i nie tylko wybrać się będą mogli za kulisy Nowego. W programie przewidziano zwiedzanie zaplecza Teatru wraz z pracowniami, możliwość wykonania zdjęć na scenie na tle Wielkiego Złotego Glana, który stanowi element scenografii do spektaklu „Szewcy” w reż. Jerzego Stuhra.

 

Zdjęcia w wyprawy po Teatrze będzie można przesłać na adres promocja@nowy.pl. Wykonawcy najciekawszych zdjęć z wyprawy do Teatru zostaną nagrodzeni voutcherami na spektakle Teatru Nowego w sezonie 2019/2020.

 

Prosimy o zgłoszenia udziału w wycieczkach na adres: promocja@nowy.pl. Ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających grupy mogą liczyć maksymalnie 15 osób.

 

Zwiedzanie wystawy fotograficznej.

 

W ramach obchodów 70 - lecia Teatru Nowego zapraszamy na wystawę fotografii Jerzego Neugebauera na której zaprezentowano zdjęcia pochodzące z czasów pierwszej i drugiej dyrekcji Kazimierza Dejmka. Wystawie towarzyszy film w reżyserii Jacka Orłowskiego Jerzy Neugebauer w teatrze Dejmka.