teatr

„INTYMNOŚĆ” – wystawa prac
Anny Michałowskiej

Wystawa „Intymność” jest opowieścią kilku rzeźb o świecie, ludziach i o autorce. Pokazane na wystawie prace są wynikiem obserwacji świata i własnej reakcji na niego z zupełnie osobistej strony. Reakcji bardzo emocjonalnej i głębokiej.

Sztuka jest dla mnie ściśle zespolona z życiem. Natomiast pracę twórczą traktuję jako formę pamiętnika, być może próbę przetrwania czy zrozumienia czegokolwiek. Życie wciąż stawia przed nami pytania, które możemy jedynie kontemplować... często nie znajdując odpowiedzi. Proces tworzenia jest dla mnie wyciąganiem ręki do Boga w nadziei, że usłyszą nas ludzie. Prezentowane prace to dorobek kilku ostatnich lat. Rzeźba jako motyw przewodni wystawy dała możliwość stworzenia wybiegu wspomnień. Uchwytując surowy klimat pracowni rzeźbiarskiej toruje drogę do odkrywania intymnego świata twórcy - dodaje autorka.

Zapraszamy na wernisaż 16 marca, godz. 18:30, Foyer Małej Sali, ul. Zachodnia 93. Wstęp wolny.

 

Anna Michałowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydziału Grafiki i Malarstwa. Tworzy również scenografie do przedstawień teatralnych i filmów.

 

Ekspozycję będzie można oglądać do 13 kwietnia 2019 roku.