spektakle

Więcej niż możesz zjeść

| Dorota Masłowska

Sławomir Sulej, Dominika Biernat, fot. HaWa 
scenariusz, reżyseria, światło:
Marcin Nowak
muzyka:
Syny
kostiumy i scenografia:
Bracia, Marcin Nowak
asystent reżysera:
Malwina Irek
prapremiera:
2 października 2015 r. Duża Sala
występują:
Monika Buchowiec, Jolanta Jackowska, Malwina Jelistratow, Mirosława Olbińska, Dominika Biernat (gościnnie), Wojciech Droszczyński, Sławomir Sulej, Adam Kupaj (gościnnie)

Literacki stand-up, pamiętnik spożywczy albo po prostu Masłowska all inclusive w felietonach parakulinarnych. Po czasopismach, popularnych programach telewizyjnych i instruktażowych filmikach na youtube, moda na gotowanie wędruje na scenę. Już nie rekwizyt, pretekst do żartu czy tragicznej intrygi. Jedzenie – główny bohater teatralnego działania to zupełna nowość. To nie jest spektakl o kulinarnej spuściźnie naszych dziejów, zdrowym stylu życia i kultowych jadłodajniach, ale o smakowaniu świata, do stworzenia którego użyto jednej dozy humoru, deko kpiny i masę wyobraźni.


Spektakl realizowano na podstawie najnowszej książki Doroty Masłowskiej. Więcej niż możesz zjeść to zbiór publikowanych przez autorkę w magazynie Zwierciadło w latach 2011-2013 tekstów o jedzeniu. Tekstów, które jednak mocno odbiegają od tradycyjnego pojęcia rubryki kulinarnej, jeśli go wręcz jawnie nie przedrzeźniają. Przewrotne w formie i treści, nie uchylają się od szerszej refleksji socjo- i antropologicznej.

 

czas trwania: 1 godzina i 30 minut bez przerwy

Sugerowany wiek odbiorcy powyżej czternastu lat.

 

Nagrody:
Złota Maska za najlepszą rolę żeńską w sezonie 2015/2016 dla Moniki Buchowiec za rolę Pisarki 

 

Zapowiedzi w „Gazecie Wyborczej” i „Dzienniku Łódzkim”.