spektakle

Opowieść wigilijna

na motywach opowiadania Charlesa Dickensa

scena zbiorowa, fot. HaWa 
adaptacja:
Zdzisław Jaskuła
reżyseria, ruch sceniczny:
Tomasz Dajewski
scenografia, kostiumy:
Magdalena Kut
opracowanie muzyczne:
Lena Ledoff
realizacja video:
Roman Kałuża-Wierzchosławski
asystent reżysera:
Paweł Audykowski
inspicjentka:
Hanna Molenda
premiera:
18 grudnia 2015 r., Duża Sala

Wzruszająca opowieść świąteczna ukazująca przemianę duchową głównego bohatera w obliczu wizji samotnej śmierci po latach życia w rozgoryczeniu i stronienia od ludzi. Wszystkim znane opowiadanie Charlesa Dickensa w adaptacji Zdzisława Jaskuły zostanie przeniesione na scenę w spolszczonej i uwspółcześnionej wersji. Ponadczasowa historia pozwala pokazać ludzi żyjących wśród nas i doświadczających podobnych problemów, bliskich nam doznań i emocji. Dickensowski Scrooge nosi tutaj równie znaczące imię Skurcz – człowieka zwichniętego moralnie i duchowo.

 

Wśród dźwięków aranżowanych przez znaną pianistkę Lenę Ledoff usłyszymy polskie melodie świątecze, m. in. kołysankę Lulajże Jezuniu, którą wkomponował w swoje scherzo h-moll Fryderyk Chopin. Opowieść wigilijna w reż. Tomasza Dajewskiego staje się pretekstem do ukazania rodzimej tradycji bożonarodzeniowej i zachętą do wspólnego kolędowania. To spektakl familijny – każdy znajdzie przyjemność z oglądania.

 

na scenie debiutują: Miłka Mielnik, Klara Sulej, Janek Budzyński

 

w nagraniu video udział wzięli: Wojciech Droszczyński, Gracjan Kielar, Tomasz Dajewski, Roman Kałuża-Wierzchosławski, Kuba Woźniak, Klara Sulej, Miłka Mielnik, Janek Budzyński

 

Producent: Mirosław Kuliś

 

Czas trwania: 1 godzina 15 minut bez przerwy

Bez ograniczeń wiekowych.