spektakle

Koncert Michała Urbaniaka

XIII edycja Urbanator Days 7-8 listopada 2019 r.

Renomowani jazzmani amerykańskich scen przyjadą do Łodzi na XIII edycję Urbanator Days na zaproszenie Michała Urbaniaka, światowej klasy skrzypka i saksofonisty, jedynego Polaka, który dostąpił zaszczytu gry z Milesem Davisem.


Po raz trzynasty Michał Urbaniak spotka się z młodymi muzykami, żeby wraz z mistrzowską kadrą z Nowego Jorku zarazić ich miłością do jazzu, a następnie zagrać wspólny koncert. Bezpłatne warsztaty zostaną zorganizowane 7 listopada o godz. 16 w Łódzkim Domu Kultury (ul. Traugutta 18), a koncert 8 listopada o godz. 19 w Dużej Sali.


Bilety do kupienia w kasie teatru i pod linkiem KUP BILET. Zapisy na warsztaty: www.urbanatordays.com


Urbanator Days to wydarzenie, które rokrocznie przyciąga do Łodzi pasjonatów. Prawdziwa gratka i dla tych, którzy pragną grać, śpiewać, rapować, oswoić się ze sceną, jak i dla miłośników jazzu, chcących obejrzeć ich w akcji podczas jam session z gwiazdami.


– Wymyśliłem Urbanator Days, ponieważ chciałem dodać odwagi tym, którzy mają pasję – mówi Michał Urbaniak. – Tej muzyki i towarzyszącej jej emocji nie da się opowiedzieć. Ona przeszywa duszę. Trzyma przy życiu. Ale potrafi też zabijać, gdy się jest wrażliwym. Koncert przypomina chodzenie nad przepaścią przez kładkę, ale po drodze można jeszcze poszaleć!
Dlaczego Urbaniak przygotowuje jedno z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć muzycznych właśnie w Łodzi?
– Spędziłem tu 18 lat życia – opowiada. – Wszystkie pierwsze grzechy popełniłem właśnie w Łodzi – mówi i podkreśla, że nie wyobraża sobie, żeby miasta, w którym się wychowywał, również muzycznie, mogło zabraknąć na urbanatorowej mapie.
W tym roku gościem Urbaniaka będzie m.in. Otto Williams – gitarzysta basowy z Nowego Jorku. – Michał odkrył mnie, gdy miałem 19 lat – wspomina basista. Po latach muzyk, w którym Polak dostrzegł potencjał, zaczął grać z takimi artystami, jak: Sia, Jhelisa Anderson, Bobby Brown, Tyler James, Keziah Jones, Ray Charles, Cartel (Featuring Roy Ayres), I.G. New Sector Movements, Curlew, Steve Spacek i Masaki Ueda. W Łodzi podzieli się doświadczeniem ze zdolną młodzieżą, a następnie zaprezentuje umiejętności podczas koncertu w naszym teatrze.

Nazwiska kolejnych członków mistrzowskiej kadry zdradzimy już wkrótce.

 

Wydarzenie patronatem honorowym objęła Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Mecenas: Ghelamco S.A.
Współorganizatorzy: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Łódzki Dom Kultury, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka.