spektakle

Hania Rani & Christian Löffler. NEST

Festiwal Łódź Czterech Kultur

Hania Rani & Christian Löffler 

Zapowiada się niecodzienne zetknięcie dwóch na pozór odległych od siebie światów muzycznych. Z jednej strony współczesna muzyka poważna, z drugiej muzyka elektroniczna. Na jednej scenie we wspólnym projekcie wystąpią Hania Rani, uznana polska pianistka, kompozytorka i wokalistka oraz Christian Löffler, niezwykle wszechstronny muzyk z Niemiec, sprawdzający się w roli klubowego DJ-a, gościa festiwali, ale też w występach z kwartetem smyczkowym.
Wspólnie, specjalnie dla Festiwalu Łódź Czterech Kultur, artyści tworzą zupełnie nowy materiał muzyczny, zatytułowany NEST. Słowo nest, po polsku oznacza gniazdo. Tytuł przedsięwzięcia ma symbolizować chęć stworzenia wspólnej przestrzeni, dającej schronienie i będącej domem dla muzyki, czasu i człowieka. – To miejsce, w którym czujemy się swobodnie i możemy realizować nawet bardzo abstrakcyjne koncepcje, mając jednocześnie poczucie bezpieczeństwa, intymności i wspólnoty. Jest azylem dla improwizacji, pomysłów i wspólnego kreowania momentu. Muzyka staje się substancją scalającą, nie tylko artystów między sobą, ale również całą przestrzeń dookoła wraz z publicznością, obserwującą występ – zapowiadają twórcy koncertu.

 

Na scenie, artystom towarzyszyć będzie niewielki zespół kameralny, składający się z instrumentów akustycznych: skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasu i klarnetu.

 

Produkcja:
Christian Löffler – elektronika
Hania Rani – fortepian
Kornelia Grądzka – skrzypce
Dobrawa Czocher – wiolonczela
Jacek Dziołak – klarnet i klarnet basowy
Staszek Czyżewski – kontrabas